הגדלת מתקן חשמלי

 
הגדלת מתקן חשמלי מחד פזי לתלת פזי..
חשמלאי מוסמך בראשון לציון כמה זה חשוב ? 
האם יש קשר ל – "תרבות צריכה" אליה נולדנו.. או צורך אמיתי של ממש ?
ואם כבר הזמנו חשמלאי מוסמך והגדלנו את המתקן החשמלי לשלושה פזות.. 
האם זה בהכרח מה שיפתור לנו את בעיית העומסים וקפיצות החשמל ? 
 
מי לא נתקל במושג  "תרבות צריכה" ??
עוד מיום היוולדו של האדם ובעיקר בעידן ה – 121 התרבות המערבית מחלחלת אל תוך מודעותו של האדם ומעצבת את אישיותו, מי יותר ומי פחות מה שבטוח זו תופעה שלא פוסחת על אף אחד.
בעיקר בעיר גדולה כמו ראשון לציון.. בית גדול יותר משרד מפואר יותר רכב יקר יותר והכל יותר ויותר ויותר.. וממילא באופן טבעי לחלוטין ומן הבלתי נמנע יותר ויותר "חשמל".
זו אכן עובדה קיימת החשמל הוא חלק בלתי נפרד מחיינו הוא סביבנו ואנחנו סביבו 24 שעות  ביממה ו – 365 ימים בשנה ללא הרף.
וככל שסביבתנו תתרחב יותר בבית, במשרד, ברחוב, בעיר, ובכל מקום אפשרי החשמל יתרחב ויגדל יחד איתנו באופן טבעי ממש!!
ואכן הדרישה להגדלת המתקן החשמלי הביתי בעיר גדולה כמו ראשון לציון  לתלת פזי היא משהו שמתבקש בתדירות גבוהה יותר בעידננו ואחת הסיבות לשורש התופעה טמון בתרבות הצריכה שלא יודעת שובע.
ומכאן גם הצורך להצמד לחשמלאי מוסמך שיהיה זמין תמיד ויתן מענה מקצועי בזמן אמת בעיקר בעיר גדולה כ – ראשון לציון בה הדרישה לחשמלאי מוסמך לא תפסק לעולם.
נביא לכך הסבר בצורה של הפקט הדומינו:
אם נרצה להרחיב גבולינו בעיר ראשון לציון לבית גדול יותר, נצטרך יותר אור לתאורת רחוב ויותר אור להתמצאות במרחב בתוך הבית יותר תאורה מחמיאה ליופי העיצובי בבית ויותר צרכנים חשמליים, ביניהם יהיו צרכנים כבדים כגון: כיריים חשמליים, מזגן מרכזי, תנורי חימום, תנורי מטבח לאפייה ובישול, מכונת כביסה, מייבש, מדיח כלים, וזה בלי קשר לעוד צרכני שירות ונוחות שנלוים על הדרך כגון: מכשיר הטלוויזיה, טוסטר, מיקסר, מחשב, מערכת סטריאו, ממירים לקליטת ערוצים, טלפונים סלולריים, קונסולות משחק, ועוד כהנה וכהנה.. וגם הם איך לא? צורכים חשמל.
כאן נכנס לתמונה חשמלאי מוסמך:
על מנת למנוע עומסים על המעגלים החשמליים נצטרך להגדיל את המתקן החשמלי, כי לא יתכן שהחשמל בבית יקפוץ כל כמה דקות כתוצאה מעומסי יתר על המעגלים החשמליים.
אז נזמין חשמלאי מוסמך ונגדיל את מספר הפזות בלוח החשמל מפזה אחת לשלושה פזות ורצוי עם יכולת של זרם חשמלי גבוהה כגון:  40 אמפר לכל פזה.
והנה בלי שנשים לב הפכנו לצרכנים גדולים יותר של חשמל.
ובשורה התחתונה זו המשוואה והיא פשוטה: 
(תרבות צריכה = צריכת חשמל).
 
והשאלה המתבקשת היא האם אנחנו באמת צריכים את כל זה?
והתשובה היא כן!! חד משמעית כן!!
ולמה? כי תרבות צריכה נובעת לא רק מתוך רצון אישי של האדם לגדול ולהיות מיוחד ודומיננטי בסביבתו אלא גם מתוך רצון לצורת חיים שהיא נורמטיבית והכרחית לקיום בימינו!! ובשל ריבוי האוכלוסייה ההולכת וגדלה כגון בעיר גדולה כמו ראשון לציון ומציאות שמכתיבה לאיך צריך לחיות נוצרה מן תחרותיות סמויה וגלויה בין בני האדם לבין עצמם להשיג שטח מחייה גדול יותר עם חיי נוחות טובים יותר ומכאן נובע הצורך של כל אחד להגדיר לעצמו את שטח מחייתו וחופש תנועתו וככל שזה יהיה גדול יותר הרי זה משובח. ונביא לכך דוגמא כגון: משפחה ממוצעת בראשון לציון בעלת ארבעה נפשות תצטרך דירה עם חדר שינה הורים שבו יש חדר שירותים ומקלחת נפרד להורים, חדר שינה לכל ילד, שירותים ומקלחת של כלל הבית, סלון, מטבח, מרפסת שירות, חניה לשתי רכבים לפחות (רכב לכל הורה), מחסן אחסון, ואם יש אופציה לחצר וחדר משחקים וחדר עבודה, מה טוב!! 
וזה פלוס מינוס הסטנדרט בימינו למשפחה ממוצעת בראשון לציון 
מה שלא היה בכלל בר דימיון אפילו במאה הקודמת שזה בסך הכל כמה שנים אחורה.
ריבוי האוכליסין בראשון לציון  והכתבת המציאות לצורת חיים מסויימת זו רק דוגמא אחת מיני רבות…
דוגמא נוספת לא פחות דומיננטית היא הטכנולוגיה הפורצת דרך המסוגלת להעביר אינפורמציה במהירות הבזק. 
במקום שיטות המסחר הפרמיטיביות של המאה הקודמת שהיה צריך לחצות ימים ויבשות, בעידננו הכל עובר בלחיצת כפתור. 
בהינד עפעף מועברת אינפורמציה מלאה ומפורטת לפרטי פרטים ובתמונות חיות ומוחשיות כאילו היינו בו במקום שנסגרה העסקה בזמן שפיזית אנו רחוקים  ממנו מרחק של עשרות אלפי קילומטרים. 
ולחשוב שממש באותו הרגע נסגרות עוד מיליוני עסקאות כאלה כל יום בכל רגע נתון בכל העולם כולו, וע"י כלי תובלה בין יבשתיים משוכללים ומהירים של ימינו ובעלי שטח אחסון ענק אנו מסוגלים להעביר בין באוויר בין בים ובין ביבשה כל יום סחורות בהיקף של מיליארדי דולרים.
וממילא גוברת מידת הצרכנות המיידית ומשתלט עלינו המושג "כאן ועכשיו" ואט אט נעלם מאיתנו המושג "דחיית סיפוקים".
וכמו כן בתוך כל התעשייה המטורפת הזו נכללים גם מוצרי החשמל על כל סוגיהם השונים שאפשר להשיג בכל רגע נתון ובכל צבע וגוון ובכל גודל שרק נרצה והעיקר שיהיה הצעקה האחרונה בשוק והדגם הכי חדש ומשוכלל.
מוצרי חשמל על כל גווניהם וסוגיהם הם רק טיפה מן הים הגדול,… כמובן  לא נשכח שמאחורי כל המסחר העצום של כל הסחורה האין סופית יש לוגיסטיקה מטורפת וכדי לנהל אותה נכון כל זה מצריך יותר אנשי שיווק ומכירה, מחסנאים, מהנדסים, מעצבים אנשי לוגיסטיקה ומשלוחנים, וממילא יותר משרדים, יותר מחשבים, יותר מדפסות וסורקים, יותר רכזות בקרה ותקשורת, יותר שלטי חוצות מוארים, יותר שטחי אחסנה, יותר תאורה.. וכמובן יותר ויותר חשמל חשמל. 
ולכל זה צריך חשמלאי מוסמך מקצועי אמין וזמין לכל רגע נתון בו עלולה לצוץ בעיית חשמל או צורך ביעוץ מקצועי שרק חשמלאי מוסך יוכל לתת.
 
ואחרי שתי דוגמאות כה חזקות בל נשכח את ערוצי הטלוויזיה  המסחריים שפועלים כמו מכונה משומנת 24/7 ומקפידים ללא הרף לעדכן אותנו בהתמדה ע"י פרסומות שיווקיות ומתוחכמות שנבנות ע"י טובי המוחות שדואגים לבל נשכח את מה שרצו להציג לנו הן ע"י סלוגנים  שלא מפסיקים להתנגן בראשינו הן ע"י דמויות ואישיים האהובים עלינו והן ע"י צבעים שימשכו את עיננו והן ע"י עיתויים שמתאימים בתכניהם לגילאי הצופים.
ופרסומות הטלויזיה עם כל עוצמתן החלו להתגמד מאז עידן האינטרנט. האינטרנט מספק אינפורמציה אין סופית כמעט כל דבר שרק נדרוש ונבקש. וברשתות החברתיות הבינו מזמן את הפוטנציאל השיווקי הטמון באינטרנט ע"י פרסום מסיבי שנרקם באופן מושלם ופרטני על כל גולש שזו גאונות בפני עצמה!! ושוב אנו מוצאים עצמינו חוזרים חלילה על כל נושא "תרבות צריכה" שבסופה אנו מוצאים עצמינו שוב צורכים יותר ויותר חשמל.
 
זו היא למעשה מציאות חיינו "תרבות צריכה".
ולא די בכך שמציאות זו אינה  חודלת להתחדש עלינו אף לא לרגע קט אלא אדרבה היא גם מקפידה שנהיה מחוברים אליה 24/7 משל היינו חולה סופני שמחובר אל מכונת הנשמה.
וכך מידי יום ביומו המציאות הקדחנית הזו חוזרת על עצמה ויוצרת מן הפקט הדומינו לצריכת חשמל וחוזר חלילה!!
 
אוקי.. קראנו לחשמלאי מוסמך והגדלנו את המתקן החשמלי..
האם זה בהכרח עזר לנו ??
 
למרבה הצער התשובה היא – לא!!!
לא תמיד הגדלת המתקן החשמלי היא הפתרון לבעיית העומסים על המעגלים שבו.
לדוגמא: אם יש לנו מתקן חשמלי ביתי בראשון לציון חד פזי 40 אמפר
הזמנו חשמלאי מוסמך והחלטנו להגדיל את המתקן הנ"ל ל – תלת פזי 40*3 אמפר.
אך על מעגל חשמלי אחד מתוך שלושת הפזות ישנו שהוא מא"ז – 1*16A ובעל מוליך תקין בקוטר של – 2.5mm   ועליו נמצאים שתי צרכנים גדולים גם מכונת כביסה (שצורכת 11 אמפר) וגם דוד חשמל (שצורך 12 אמפר) ושניהם יחד צורכים 23 אמפר, נמצא שעברנו את מכסת האמפר לאותו מא"ז ולאותו מוליך ב – 7 אמפר שזה המון (במידה והם עובדים יחד).
ואם כך.. יוצא מכאן שלא הועלנו בכלום למעגל הנ"ל למרות שקראנו לחשמלאי מוסמך והגדלנו את המתקן החשמלי 
אותו מעגל נותר עמוס!!!
 
אם כך במה כן עזרה לנו הגדלת המתקן?
התשובה לכך היא פשוטה.. ע"י שקראנו לחשמלאי מוסמך והגדלנו את המתקן החשמלי הרחבנו את הספקטרום שלנו לצריכת חשמל גדולה יותר, הווה אומר שהרחבנו את האופציה ליותר צרכנים חשמליים בבית. 
אך בוודאי שתכנון נכון של המתקן החשמלי ע"י חשמלאי מוסמך דהיינו תכנון נכון של המעגלים החשמליים במתקן הוא לא פחות חשוב מהגדלת המתקן עצמו, לכן התכנון והביצוע יעשו אך ורק ע"י חשמלאי מוסמך שהוסמך לכך או ע"י מי מטעמו ויתן מענה הולם ומקצועי לדרישת הלקוח.
ולא רק בשלב תכנון ובנייה מאפס הדברים אמורים, אלא גם ובעיקר שמשפרים את המתקן החשמלי הקיים כגון: אנחנו גרים בראשון לציון והחלטנו לעשות שיפוצים ובין היתר הזמנו גם חשמלאי מוסך לצורך הגדלת המתקן החשמלי הקיים, ולא משנה מאיזו סיבה אפילו אם רק כי בא לנו לקנות צרכן תלת פזי כגון: מזגן מרכזי  5 כ"ס שהוא צרכן תלת פזי.
רק הצרכן הנ"ל היא סיבה מספיק טובה כדי להגדיל המתקן החשמלי בבית אע"פ שלא נעשה מעבר לכך שום שינוי מהותי בבית מבחינה חשמלית.
 
הוכח לנו שלמרות שהזמנו חשמלאי מוסמך לצורך הגדלת המתקן החשמלי עובדה זו לא מספיקה כדי להבטיח את שלומו ורצף עבודתו התקינה של המתקן החשמלי..
נלמד מכאן מושג חדש בעולם החשמל והוא נקרא – 
"הפרטת צרכנים ממעגל" דהיינו אם יש לנו מעגל חשמלי עמוס לא בהכרח שהגדלת המתקן תפתור לנו את בעיית העומס עליו כמו שראינו בדוגמא לעיל, ולכן יש צורך לפרוט חלק מהצרכנים שבו למעגל בפני עצמו וע"י כך להפחית עומס על אותו מעגל.
כגון בדוגמא שנתנו עם המכונת כביסה ודוד החשמל, נפרוט כל אחד מהם למעגל בפני עצמו ובכך פתרנו את הבעיה. 
ולא די בזאת שפתרנו את בעיית העומס על אותו מעגל אלא גם דאגנו להבטיח את שלום המתקן ובעיקר את שלומינו. 
מאחר ויש בכוחה של בעיית עומס חשמלי על מעגל להביא לידי שריפת הצרכנים או שריפה של המעגל עצמו ע"י התכה של המוליכים ולא פעם נשרפים בדרך כזו גם ארונות חשמל וזה מספיק כדי לגרום לבית שלם לעלות באש!!
 
לסיכום למדנו:
א. הגדלת מתקן חשמלי מחר פזי לתלת פזי הוא דבר שמתבקש בימינו במיוחד בעיר גדולה ומתפתחת כ – ראשון לציון.
ב. הגדלת מתקן חשמלי תעשה אך ורק ע"י חשמלאי מוסמך.
ג. לא בהכרח שהגדלת מתקן חשמלי היא הפתרון לבעיית עומסים על מעגלים חשמליים.
ד. חשוב להצמד לחשמלאי מוסמך שיהיה זמין תמיד בזמן מקצועי ואמין לתת מענה במיוחד בעיר גדולה כמו ראשון לציון בה צריכת החשמל צומחת יחד עם העיר.
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני

השאר פרטים ונחזור אליך