טיפים

מה לבדוק כאשר מגיע חשמלאי ?

תשובה:
בעת הזמנת חשמלאי יש לדרוש הצגת רישיון חשמלאי, ולוודא שהרישיון בתוקף ותואם בדרגתו למתקן החשמלי עבורו הוזמן החשמלאי.
וידוי זה מונע המון בעיות, הן מצד רמת ביצוע העבודה והן מצד כיסוי משפטי וכיסוי ביטוח וכו'.
כמובן שאין להסתמך על שום אדם  המצהיר שהינו בעל ניסיון וידע עשיר בחשמל אך אינו מחזיק ברישיון חשמלאי, אלא אם כן נעשית העבודה תחת פיקוחו וחתימתו של חשמלאי עם רישיון בתוקף ובהתאם לדרגת המתקן החשמלי.

עם מי להתייעץ לפני התהליך ?

תשובה:
ייעוץ עם חשמלאי לפני שיפוצים כלליים בבית והחלפת מטבח בפרט!! ימנע בעיקר בעיות עומסים, ויספק צריכת חשמל באופן תקין ורציף ללא תקלות.
בטח שלא להסתמך על שיפוצניק שיאמר "גם חשמל אני עושה".
לא פעם נקראתי ע"י לקוחות שאגיע לסדר את החשמל אחרי ששיפוצניק בא ועשה ככל העולה על רוחו.
בעיקר המטבח הוא נושא רגיש מאוד מהסיבה ששם נמצא ריכוז גבוה של צרכנים כבדים כגון: כיריים חשמליים, תנור, מכשיר מים תמי-4, מדיח כלים, טוסטר, מיקרוגל וכדומה.

איך מזהים בעיה טכנית ?

תשובה:
במידה ומורגשים עקצוצים או התחשמלות ממש במגע יד עם צרכנים מתכתיים, כגון: מקרר, מדיח, מכונת כביסה, וכדומה; 
או מורגשים עקצוצים במגע יד עם זרם מים מברז הכיור או האמבט, פירושו סכנת חיים ממש!!
משמע שהמתקן החשמלי אינו מוארק ויש לקרוא לחשמלאי בדחיפות!!
לא עלינו מקרים כאלו לא פעם גבו חיי אדם, ויש ליחס להם חשיבות רבה וערנות יתר על המידה.

מדוע לוקח לבויילר (דוד החשמל) זמן רב לחמם מים שמספיקים בקושי לחמש דקות של מקלחת???

תשובה:
המצב המתואר כאן בשאלה הוא שלב לפני שבר בגוף החימום, ולאחר מכן "אחרי שגוף החימום נשבר" כל הדלקה של הבויילר תסתיים בקצר שמפיל את המא"ז הראשי בלוח או את ממסר הפחת.
ע"י חימום המים בתוך הדוד  נוצר תהליך של הפרדת האבן מהמים (ממש כמו בקומקום חשמלי), והתוצאה היא הצתברות של אבנית סביב גוף החימום והיא זו שמונעת ממנו לחמם את המים ובנוסף לכך היא זו שגם  גורמת לו להשבר.
הפיתרון לכך הוא ניקוי הדוד והפלנצ' מהאבן והחלפת גוף החימום, ולעיתים קרובות אף החלפת כל הפלנצ' קומפלט.
ולאחר שבוצע ניקיון בדוד והחלפת הפלנצ' ומילוי המים חזרה לדוד, יש לכוון את הטמפ' בטרמוסטט על כ-45 מעלות חום. 
למה זה טוב?  כי ככל שהטמפ' תהיה נמוכה יותר כך יארכו ימיו של גוף החימום!! וביננו ממילא אף אחד לא מתקלח עם מים בטמפ' גבוהה יותר. 
כמובן פעולות אלו יעשו אך ורק ע"י חשמלאי מוסמך אשר ינקוט בכל אמצעי הזהירות ויוודא צריכה תקינה של דוד החשמל בסוף העבודה.

התקנת גופי תאורה

תשובה:
לפעמים הדברים הכי "פשוטים" כגון התקנת גופי תאורה או מתקן תליה עבור מכשיר הטלויזיה אינם פשוטים בכלל כפי שהם נראים!!
מאחר ובתוך הקירות והתקרה ישנם תשתיות של חשמל מים ותקשורת, גם קדיחה פשוטה בקיר או בתקרה מצריכה הרבה פעמים מחשבה ותכנון לפני ביצוע על-מנת למנוע פגיעה בתשתיות  הנ"ל.
לא פעם נקראתי לסדר קרע של מוליכי חשמל בגלל קדיחה שנעשתה בצורה לא מבוקרת ולא מקצועית. 
 זה יכול לקרות בבית מגורים או בבית העסק או במשרד שבעליו רצה בסך הכל "להתקין" גוף תאורה על דעת עצמו או נתן למשהוא לא מוסמך לעשות זאת.
ולכן גם עבור קדיחות והתקנות פשוטות מומלץ לקרוא לחשמלאי בלבד, על אחת כמה וכמה אם מדובר בחציבות וחיווט חדש של מוליכי החשמל עבור הוספת נקודות חשמל ומתגים למאור שהם כבר עבודות חשמל לכל דבר.

כל כמה זמן לעשות בדיקת חשמל למתקן חשמלי ?

תשובה:
בדיקה תקופתית של חשמלאי למתקן החשמלי (לוח חשמל) בבית מגורים או בבית העסק ובמשרד, אחת לשנה לפחות תמנע תקלות חשמל לא צפויות ולא רצויות כגון: קצרים, זליגות, התחממות והתלקחות של מוליכים ורכיבים שלא פעם נגמרו גם בשריפה בלוח החשמל "לא עלינו".
כמו לכל דבר בחיים גם למתקן החשמלי יש בלאי ועייפות החומר ויש לתחזק אותו ולתת לו את מלוא צומת הלב כי כמו שהוא יודע להיות שרת טוב ונאמן ולספק חיי נוחות ואיכות, ברגעים הכי לא צפויים הוא מסוגל לבגוד "ולתקוע סכין בגב" וזה ממש לא עניין של מזל!!
כמו כן יש לבדוק את ההגנות ממסר הפחת והארקה, שהם הראשונים לשמור על חיינו מפני התחשמלות והינם חלק בלתי נפרד ממתקן החשמל.

מהו שעון שבת ?

תשובה:
"שעון שבת" הינו רכיב חשמלי שנקרא במונח המקצועי "אוטומת מלא", מאחר והוא יודע לחבר ולנתק את עצמו לבד ללא מגע יד אדם.
הוא אמין יותר מ..ממשקים חדשים שמציעים למשל להפעיל את הבויילר (דוד החשמל) דרך הסמארטפון.
ושלא כשמו הוא ממש אינו מיועד רק לשומרי שבת בלבד אלא לכל מי שרוצה וצריך להפעיל ולנתק לפרקי זמן מוקצבים ומוגדרים מראש כל צרכן חשמלי ללא מגע יד ומבלי לדאוג אם זכרנו להדליק או לכבות, כגון: הבויילר, תאורה, מזגן, פלטה חשמלית, וינטלטור, תנור חימום וכדומה.
להתקנת רכיב זה יש משמעות רבה הן בפן הבטיחותי והן בפן החסכוני בצריכת החשמל. 
שעון שבת קיים בשתי ויברציות עיקריות: הראשון והנפוץ ביותר הוא ה-"יומי" שהוא עובד על מחזור של 24 שעות ביממה, והשני הוא ה-"יומי שבועי" שהוא עובד על מחזור של 168 שעות שהם שבע יממות. 

מהו מתקן תלת פזי?

תשובה:
מתקן תלת-פזי בבית מיועד בעיקר לצרכנים תלת-פזים כגון: מזגנים בעלי עוצמה של 5 כ"ס ומעלה, תנורים רבי עוצמה עם הספקים גבוהים, כיריים אינדוקציה וכדומה.
הרבה פעמים אני שומע משפט אשר חוזר ונשנה מצד הלקוחות (בעלי מתקן חד-פזי), "תגדיל לי את הכח בחשמל לתלת-פזי".
כמובן שעל פי רוב בקשה  זו נובעת מחוסר ידע. 
אם אין סיבה אמיתית כגון: צרכן תלת-פזי, או שקיים במתחם הבית "בית מלאכה" שמוזן ממתקן החשמלי של הבית, או שהבית ממש ענק ומכיל המון צרכנים ולוחות משנה, אם לא קיימת אחת מהסיבות הללו אין צורך ממשי בהגדלת המתקן החשמלי לתלת-פזי.
ונניח והגדלנו את המתקן החשמלי על-פי בקשת הלקוח לתלת-פזי, אין זה אומר בהכרח שפתרנו את בעיית העומסים של המעגלים בבית בעת צריכת החשמל.
לכן הדבר הכי נכון יהיה לקבל הדרכה ויעוץ מחשמלאי מוסמך על "צריכה נכונה" ותכנון נכון של המעגלים החשמליים בבית בין אם קיים מתקן חד-פזי ובין אם קיים מתקן תלת-פזי ובין אם רוצים להגדיל את המתקן החשמלי מ..חד-פזי  ל..תלת-פזי. 

למה כדאי תאורת לד?

תשובה:
לתאורת הלד נחשפנו מזמן, מעבר למגוון העצום של העיצובים המרהיבים והגוונים מ..אור חם (שהוא גוון צהוב שמשרה אווירת חמימות) ועד אור קר (שהוא גוון לבן אשר נותן יותר אור בהיר כאור יום), כחשמלאי מוסמך ויועץ תאורה אני אומר לכם יש בתאורת הלד הרבה מעבר לכך!!!
הלד מספק לנו מקסימום תאורה במינימום צריכת חשמל ביחס להספק, ועל כך אני אומר תמיד ללקוחותי היקרים "לא לחינם קיבלו על המצאת הלד פרס נובל". 
ובנוסף.. בתאורת הלד קיימים גוונים רבים בשלל צבעי הקשת והם מכונים בשם "תאורה מחמיאה".  
דוגמא ראשונה לשימוש בתאורה מחמיאה: בשילוב של חשמלאי מוסמך וגנן מקצועי מסוגלת תאורה זו  לספק לכם את התחושה ש..הגינה הפרטית שלכם היא "מיני גן קסום" מעין חלקת גן-עדן הקטנה והפרטית שלכם שמהווה מפלט לניקוי מחשבות ושקט נפשי. 
דוגמא שנייה לשימוש בתאורה מחמיאה: עיצובים מרהיבים מגבס ובשילוב של חשמלאי מוסמך ואיש גבס יאפשרו לכם את הדברים הבאים: מסגרות למכשיר הטלויזיה עם תאורת לד חבויה סביב לה וסראונד נכון יספקו לכם את התחושה שסלון ביתכם הוא בית-קולנוע הפרטי שלכם.
קרניז גבס וספוטים לד יספקו לכם את התחושה ש..המטבח או הסלון בביתכם הוא עיצוב אדריכלי מרהיב ממש כמו מיני אולם אירועים יוקרתי.
והאפשרויות רבות ומגוונות ככל העולה על הדמיון ועד כמה ש.. ידכם מסגת בדבר.

למה כדאי שיהיה חשמלאי ביתי ?

תשובה:
"החשמלאי שלי" רעיון קטן עם השלכות גדולות, לאמץ חשמלאי משלכם כמו שמכנים אותי לקוחותי היקרים "חשמלאי הבית שלי".
אני אומר תמיד ללקוחותי: "להתייעץ איתי לא עולה כסף, לכן שצצה לפתע שאלה פשוט להרים טלפון ותקבלו מענה מקצועי וחכם".
להלן מקרים שארעו לי עם לקוחותי:
1. קרה פעם שלקוחה שלי רכשה פטריית חימום לגינה שצורכת המון חשמל ולא התאימה למתקן החשמלי בביתה מאחר והיוותה בעיית עומסים, הלקוחה הרימה אלי טלפון ושאלה אותי מה עושים? לאחר יעוץ קטן ממני (שלא כדי לה להשקיע כסף בקו כח במיוחד לצרכן הזה מאחר והיא חיה בדירה זו בשכירות) הורתי לה להחזיר את הפריט החשמלי ולהמירו בחימום שמתבסס על גז.
2. במקרה אחר ומעט דומה לקוח שלי התייעץ איתי על כיריים חשמליות בעלות הספק עצום ושאל אותי על כל הכרוך בכך הן באופי ביצוע העבודה והן בעניין עלות צריכת חשמל לצרכן זה, ומתוך הדרכה קצרה ממני בנושא הסיק הלקוח שעדיף לו כיריים גז.
3. במקרה אחר לקוח שלי שבניתי לו לוח חשמל חדש אחרי שיפוצים בביתו, נתתי לו יעוץ על איזה מכשירים חשמליים כדי ומומלץ לשים "מגן מפני מכשולי מתח".
 בדיוק היינו לקראת חורף וסופת ברקים היא דבר די שכיח ומסוגלת להיסב נזק לצרכים חשמליים עם בקרה של כרטיס אלקטרוני.
הלקוח שקיבל את עצתי חזר אלי לאחר כמה ימים והודה לי על ההכוונה שבזכותה הצליח להציל את מחשבו האישי  מפני "מכת ברק", מחשבו אשר משמשו גם לצרכי עבודה וגם לצורך אישי ובנוסף שאר צרכנים חשמליים שעובדים עם כרטיס אלקטרוני כגון: מקרר, מכונת כביסה, מדיח וכדומה.
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני

השאר פרטים ונחזור אליך