קבלן שיפוצים שעושה הכל

שלום, אני קבלן שיפוצים ואני עושה "הכל"!!!

"גם חשמל"!!
מי לא נתקל במשפט הזה אחרי שהזמין קבלן שיפוצים לבית???
ישנם מצבים בחיים בהם תמרורי אזהרה מהבהבים לנו באור אדום בוהק וזועקים "עצור כאן סכנה"!!!
ומכאן נסללות לנו שתי דרכים לצעוד בהן:
האחת היא- להחכים לאחר מעשה אך להוותר עם כוויות וצלקות שאף אחד לא מבטיח לנו אם נרפא מהם.
השניה היא- לתת שימת לב לתמרורי אזהרה הללו למען לא ניפול באיוולתו של האחר ונפעל ביתר זהירות ובחוכמה כאמרת חז"ל הקדושים "סוף מעשה במחשבה תחילה".

לפני שאטעים בסיפור שקרא לי עם "קבלן שיפוצים" כזה אקדם ואומר שלעשות שיפוצים זה אמנם כאב ראש לא קטן אך בסופו של יום זה סיפוק אדיר וכייף, זה נפלא שיש את האופציה להפוך משהו ישן ובלוי לחדש וזה נותן תחושה של התחדשות והתעלות.
וכשמדובר בבית ישן שעובר תהליך של שיפוצים וחילוף יסודי של כל התשתיות הישנות בחדשות זו בכלל הרגשה נפלאה ומרעננת ואף חשובה ונחוצה מאוד!! מאחר וישנה עייפות החומר וכשמחדשים את תשתיות המים, החשמל, התקשורת והגז.. ההנחה הרווחת היא שקיבלנו ממש בית חדש שישרת אותנו נאמנה לעוד שנים רבות וארוכות בלי כל מיני כאבי ראש של טיפולים בבלאי ותקלות לא רצויות.

בתוך כל זה יש לנו את החלק של ה-"חשמל" שאותו לא כל אחד יכול לבצע או לגעת בו.. החשמל חייב להעשות רק ע"י מי שלמד במוסד המוכר ע"י משרד התמ"ת ועבר הסמכה וקיבל רישיון כדת וכדין!!
וכמו כן רצוי עם כמה שיותר ניסיון!!
גם פה באה אמרה של חז"ל הקדושים לחזק את דברינו באומרם "אין חכם כבעל הניסיון".
ולכן.. על המזמין עבודה חלה החובה לבדוק שהחשמל יעשה ויבוצע (ולכל היותר יהיה מפוקח) רק ע"י "חשמלאי מוסמך" עם רישיון ממשרד התמ"ת שתואם למתקן החשמלי ובתוקף!!

עכשיו אקיים את ההבטחה לסיפור שקרא לי עם "קבלן שיפוצים" שמעולם לא פגשתי ולא ראיתי אך רשלנותו הותירה בי חותם כל-כך חזק שבעקבותיו נכתב המאמר הנ"ל ובוודאי שיסופר עוד רבות למען יאזינו ויפנימו.. ומעשה שהיה כך היה:
קיבלתי טלפון בהול מלקוחה שהגיעה אלי דרך המלצה מלקוחות מרוצים, על הקו נשמעה אשה בתחילת שנות השלושים לחייה מאוד לחוצה וחרדתית לשלום בני ביתה ובעיקר לשני ילדיה הקטנים.
שאלתי מה קרה? ובמה אוכל לעזור?
היא סיפרה לי שמאז השיפוצים השימוש במדיח הכלים הפך לסיוט.. כל נגיעה בו בחלק מתכתי מלווה בעיקצוצים ולעיתים במכות חשמל ממש!!
חשתי מייד לכיוונה ולא התמהמתי מאחר והבנתי שיש כאן בעיה של חוסר ארקה או ארקה לקויה, בכל אופן עם תקלות מסוג זה לא לוקחים יותר מדי סיכונים מאחר ולא פעם ולא פעמיים הן גבו חיי אדם.
ואכן מצאתי שיש נתק של מוליך הארקה על המעגל החשמלי של המדיח, חיפשתי את מקור הנתק ולתדהמתי גיליתי שהנתק נמצא מתוך לוח החשמל.
למראית עין זה לא נראה כתקלה אך לאחר מבט מעמיק נמצא שמוליך הארקה של המעגל החשמלי הנ"ל היה מוברג על הבידוד שלו בפס הארקות!!
ומאחר והבידוד של המוליך הארקה לא הוסר הרי זה נחשב כנתק מוחלט!!
מייד חשפתי את מוליך הארקה וחיזקתי אותו ע"י הברגה לפס הארקות בצורה תקנית וכך נפתרה מיידית הבעיה של "המדיח המחשמל".
כמובן לא הופתעתי לגלות שם עוד כמה עוולות שנעשו בכל מה שקשור לחשמל, אך הן לא היו בהולות כמו המקרה שהיה עם המדיח.
ראוי לציין שהלקוחה הנ"ל הינה אשה משכילה ובעלת תואר אקדמי ומשמשת כעו"ד במקום מכובד, ובכל זאת לא פסח עליה תופעת "הקבלן שיפוצים שעושה הכל".
מכאן יפנים וישכיל כל אחד שיש בו בינה ודעת..
לא לתת לאף אחד שאינו מוסמך לגעת בחשמל
לא בבית לא במשרד ולא בשום מקום אחר!!
למרות ההצהרות החוזרות והנשנות מצד מי שבא כביכול לעזור לנו או לתת לנו שירות בטענה ש.. זה בסדר, ואני מבין בזה, או כבר עשיתי זאת בעבר.
או שמציגים לנו רישיון חשמלאי מוסמך ובתוקף או שאנחנו ניקח את המושכות לידיים שלנו ונדאג אנחנו להשלים את החלק החסר ע"י שנזמין חשמלאי מוסמך מטעמינו ולא לפני שווידינו שאכן מדובר באדם מוסמך מקצועי ואמין.
לאור האמור לעיל אנו למדים גם ש.. בהרבה מקרים חיינו מוטלים בכפות ידינו, מספיק רק שיקול דעת נכון ובריא ובכך כבר נמנע לא מעט אסונות ואף נציל חיים!!
גם את חיינו וגם את חיי יקירינו.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני

השאר פרטים ונחזור אליך